Велике козацьке свято – Покрова Пресвятої Богородиці
Козаки «Мамаєвої Слободи» запрошують 14 жовтня 2013 року спільно відсвяткувати 1103-річницю з дня початку відзначення Покрова Пресвятої Богородиці, а також День українського козацтва, рівно як і храмове свято козацької Покровської церкви на «Мамаєвій Слободі», якій цього року виповнюється 10 років. Це перша козацька церква не тільки в новому тисячолітті, але й перша козацька церква збудована на Україні після руйнування Запорозької Січі у 1775 році.
Згадуючи наших прадідів, хочеться сказати сучасникам, що під Покровом Пресвятої Богородиці Запорозькі козаки не боялись змагатись з воріженьками ні на суші, ні на морі й здійснювали дивовижні побіди над зажерливими окупантами та хижими ордами ворогів Святої Православної віри, козацької мови, самобутніх праотцівських традицій.
План заходів Великого козацького свята в День Покрова Пресвятої Богородиці:
В цей день вхід вільний і безоплатний для всіх бажаючих до 13:00.
08:30 – Святочний церковний передзвін.
09:00 – Божественна літургія з нагоди 1103-річниці з дня відзначення Покрова Пресвятої Богородиці
11:30 – Початок урочистостей з нагоди Дня українського козацтва:
- Концерт фольклорних колективів;
- Козацький герць;
- Показовий виступ кращого в Європі кінного козацького каскадерського підрозділу під орудою Наказного отамана Олега Юрчишина.
В програмі також: фехтування на шаблях, стрільба з лука, козацький куліш, залпи козацьких гармат, фальконетів, ожиг та мортир.
Сайт Мамаєвої Слободи
Сторінка
Свято Покрови в Музеї Пирогово
13 жовтня з 10:00 до 15:00 в Національному музеї народної архітектури та побуту України відбудеться щорічне храмове свято «Покрова». Свято Покрови Пречистої Діви Марії належить до найбільш пошанованого осіннього свята в честь Богородиці. На честь свята Покрови в Україні засновано чимало містечок, сіл і хуторів. У багатьох селах і містах на її честь будували і освячували церкви.
Згідно традиції, в Музеї щороку проходить храм, що розпочинається із святкової літургії та обходу церкви з хоругвами і водосвяттям. Церкву прикрашають смерековими “китицями”, гірляндами, вінками, хрестами, рушниками, стрічками та розмальованими свічками “трійцями”.
Після привітального слова священника та організаторів свята біля церкви відбудеться виступ народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Черемош» Путильського р-ну, Чернівецької обл. з обрядом «Гуцульське весілля», а троїсті музики цього колективу створять колорит Карпатського краю. Вас запросять на народні забави у виконанні Закарпатського, Львівського, Івано-Франківського, Лемківського земляцтв. Храмові традиції на Закарпатті багаті і своєрідні. Повсюди на храмове свято під церквою відбувався “кермаш” – ярмарок, де збираються народні майстри зі своїми виробами і тут можна придбати: обрядове печиво “медівники”, рушники, ікони, витинанки та знамениті закарпатські мальовані свічки.
Цього дня відбудеться святкування з нагоди 15- річчя заснування МГО «Івано-Франківського земляцтва» та відкриття персональної фотовиставки Євгена Гапича «Гуцули».
Сайт Скансену
Сторінка
У Києві на Свято Покрови пройде марш УПА
14 жовтня о 16:00 біля пам’ятника Тарасу Шевченку розпочнеться традиційний Марш УПА. Кияни та гості столиці пройдуть центральними вулицями міста, після чого на Михайлівській площі відбудеться концерт українських зірок, серед яких гурт “Кому Вниз” та “Орест Лютий”.
Інформація poryad.com
У переддень Свята Покрови у Львові відбудеться збір легіонерів
Кожного року на річницю створення Української повстанської армії пластові легіонери збираються на святкування, щоб згадати героїв батьківщини та таборові легіонівські будні.
Традиційний збір легіонерів відбудеться у неділю 13 жовтня о 17:30 біля входу у міську ратушу. На збір потрібно взяти легіонерку та сорочку однострою. Кавалерам бронзових лицарських хрестів – свої візднаки. Програма буде наповнена різноманітними урочистостями, нововведеннями та неочікуваними приємностями. Це займе весь вечір.
Інформація plast.org.ua
Українські реєстрові козаки святкують Покрови
Наказний Гетьман Українського реєстрового козацтва Західного регіону маршал козацтва Володимир Кожан затвердив програму урочистостей з нагоди Дня українського козацтва, що припадає на 14 жовтня. У низці урочистих заходів, запланованих на 12-14 жовтня, братимуть участь козацькі товариства Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей.
До слова, 14 жовтня вважають Днем утворення Української повстанської армії. У спеціальній постанові Української Головної Визвольної Ради від 30 травня 1947 року сказано: “День 14 жовтня, що збігається з історичним козацьким святом Покрови, вводиться як святковий день УПА”.
Програма урочистостей з нагоди «Свята Покрови»
14 жовтня (м. Львів)
09:00 – Покладання квітів та вінків до меморіалу Невідомому вояку УПА.
09:40 – Покладання квітів до пам’ятника Степану Бандері.
10:00 – Молитва біля фігури Матері Божої.
10:30-11:30 – Святочна літургія в гарнізонному храмі Святих апостолів Петра і Павла.
11:30-12:00 – Прийняття козацької присяги, та посвята Сокальського РКТ в гарнізонному храмі Святих апостолів Петра і Павла.
12:00-13:00 – Спільне віче козаків та воїнів УПА, вручення козацьких нагород, біля пам’ятника Тарасу Шевченку.
13:30-14:30 – Урочистості з нагоди відзначення Дня Українського Козацтва та 71-ї річниці утворення Української Повстанської Армії.
Сайт Козацтва