Що: Міжнародний фестиваль АртПоле
Де: Уніж, Івано-Франківська область
Коли: 10-14 липня 2013 року
Музика, перформанс, лендарт. Близько 300 учасників з 12 країн — від Індії, через Україну до Фінляндії. Протягом п’яти днів тут відбуватимуться унікальні концерти, вистави, кінопокази — адже деякі з них готуються спеціально для АртПоля, а деякі імпровізаційні. Тут створюватимуться об’єкти в довкіллі, проводитимуться нетрадиційні майстер-класи з традиційних ремесел, танців і співів; цього року до українських майстрів долучаються їхні колеги з Польщі та Австрії. Майстер-класи відбуватимуться по всій території фестивалю — у відреставрованих приміщеннях старої ферми, в гончарній, кузні, їдальнях і просто в яблуневому садку. Щодо концертів, крім Великої сцени фестивалю, планується ще Public- та Water-сцени, де музиканти з різних проектів зустрічатимуться й імпровізуватимуть разом з публікою, птахами, рікою…
АртПоле — не просто фестиваль, це атмосферне явище, постійна взаємодія один з одним і з усім, що навколо. Всі, хто опиниться в цьому місці у цей час, стають учасниками одного процесу, який часом називають життям, а часом — мистецтвом. На АртПолі публіка не відокремлюється від артистів, адже в кожного можуть відкритися приховані здатності. Один мистецький напрямок не відокремлюється від іншого, а лиш доповнює, створюючи чарівну багатогранну дійсність. Середовище людське не відокремлюється від природного. Головне — максимально далеко відійти від штучно створених декорацій і ефектів, дати серцю працювати на повну, щоб на цій неймовірній швидкості, яку дає лише спільна енергія, вирушити далі.
10 липня о 10:00 з Незвіська (Nameless:) — такий населений пункт по дорозі на Уніж — з-під старого мосту над Дністром вирушить одна з фестивальних сцен, на якій вже під час подорожі гратиме Гич Оркестр.
ЗВУК МУЗИКА
Не варто шукати стилістичної чи жанрової визначеності, це — музика, яка добре звучить у відкритому просторі, музика різна — від автентики до її цитування, нагадування й натяків на те, чим є первинна-етнічна-природна музика в нашому сучасному світі.
Україна: Перкалаба / ПУШКіН Клезмер Бенд / Гич Оркестр / Гудаки / Крапка / Перкалабські Придатки / Йорий Клоц / Cherry Band / Уніж-Цех
Польща: Enchanted hunters / Karolina Cicha / Miąższ
Білорусь: НагУаль / Князь Мышкин
Росія: uSSSy / Сонные мишки / Рви Меха Оркестр
Франція: Fantazio / Red Сardell
Фінляндія: Faarao Рirttikangas
Чехія: Evolution Dejavu
Угорщина: Napra
Туреччина: Magiviz
та ін.
ДІЯ ПЕРФОРМАНС
Абсолютні прем’єри очікуються на нічній сцені, де оповідатимуться казки й міфи, як стародавні, так і сучасні авторські. В проектах задіяні учасники з різних куточків України, а також з Туреччини, Індії та Великобританії.
Індійську легенду The King and The Corpse розповість Тьюп, харизматичний вокаліст Transglobal Underground, під віртуозну гру Шими на сітарі.
Історія від Юрія Андруховича про спаленого у старому Львові Альберта Вироземського супроводжуватиметься львівськими музикантами — співачкою Уляною Горбачевською та контрабасистом Марком Токарем.
Казка про бідного мандрівника Ашик-Керіба поведе нас на схід. Мультимедійна вистава поєднає урумські народні пісні Аполлінарії Налчі, сучасну музику та відеоарт.
Містичну Гуцулію створюватимуть народжені у Верховині й Космачі — Остап Костюк з «Гич Оркестра» і Олег Гнатів з «Перкалаби».
ДІЯ МАЙСТЕРНІ
На будь-який смак! Можна долучитися до репетицій оркестру «Паприкалаба», що гратиме на дудках-морквах і кавунах-барабанах. А можна — до хору «Як умієм, так і пієм» — для всіх, хто бажає (не обов’язково вміє:) співати. Можна потрапити в Обертонкі простори й освоїти варган та діджеріду. Можна відчути, що собою являє контактна імпровізація. Можна оволодіти мистецтвом крутіння вогню. Можна навчитися ліпити з глини, вирізати чудернацькі витинанки, робити повітряних зміїв, блокноти для найсокровенніших записів, листівки із зображенням рослин — за допомогою цианотіпії, давнього способу монохромного фотографічного друку, який давав відбитки блакитного відтінку.
Вперше на АртПолі протягом всього фестивалю дитяча програма — Велика Галявина, на якій співатимуть, танцюватимуть, гратимуть, водитимуть хороводи та плестимуть солом’яні обереги. І вистава «Кораблик» від дитячого театру з Москви — спеціально для малих, що супроводжуватиметься справжніми флейтами й барабанами.
ПРОСТІР ЛЕНДАРТ
Тут завдання художника полягає не в пошуках сенсу, а в умінні побачити надзвичайне в звичайному й своїм твором звернути нашу увагу на постійний і досконалий рух всередині й навколо. Не осягнути, не охарактеризувати, а просто роздивитися й дати іншим побачити диво, що існує поруч. Тому шукайте нові об’єкти у полях, лісах і садах над таємничим Дністром.
ПРОСТІР ДРЕВОВИДИ
Це місце, в якому існують вікна, але не існує стін. І дивлячись крізь таке вікно, можеш потрапити далі — не лише в просторі, але й часі. Аудіо-перформенс відбудеться в неділю — останній день фестивалю — у відкритому просторі — в полі над селом. На створення перформансу надихнула унікальна традиція багатоголосся, яка досі збереглася завдяки учасницям гурту «Древо», що існує вже близько 50 років.
ПРОСТІР УНІЖ — СВІТ
Фотовиставка представить роботи відомих фотографів — учасників АртПоля — відзняті ними в мандрах по Європі, Близькому та Далекому Сході, Африці. Експозиційною залою цього разу стане закинуте поштове відділення, яке оживе на час фестивалю й з’єднає Уніж зі світом.
А у фестивальному кіноклубі Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA традиційно покаже документальне кіно з різних куточків світу.
ЯК ДОБРАТИСЬ
Найближчі до фестивалю великі міста — Івано-Франківськ (57 км) і Тернопіль (100 км). Від обох міст плануються спеціальні автобуси фестивалю — про місце відправлення, розклад, вартість проїзду трохи пізніше.
Для тих, хто збирається доїжджати самостійно:
з Івано-Франківська треба їхати в напрямку Городенки і виходити в селі Незвисько, звідти до фестивального майданчика 12 км;
з Тернополя треба їхати в напрямку Золотого Потоку, звідти до фестивалю 13 км, найближчий населений пункт з цього боку — село Возилів.
Для тих, хто, крім іншого, їде власним транспортом: дорога до від Івано-Франківська до Незвиська і від Тернополя до Возилова пристойна, останні кілька кілометрів — місцевого значення, з усіма відповідними принадами і пригодами.
ДЕ ЖИТИ
Наметове містечко буде, як обіцять організатори, в тінистому яблуневому саду на горбистому, але мальовничому березі Дністра. Табір облаштовано туалетами та літніми душами. Питна вода у великих кількостях є на фестивальному майданчику. У таборі буде комендантський намет.
Для тих, хто їде своїми авто, передбачено кемпінг.
Також можливо поселитися у жителів сіл Лука (7 км від фестивального майданчика — під час фестивалю будуть ходити автобуси) та Уніж (поруч з фестивалем, але кількість місць дуже обмежена). Вартість — 50 грн, ця сума забезпечить ліжко, сніданок і можливість користуватися літнім душем.
ЩО ЇСТИ
Працюватиме фестивальна їдальня з комплексними сніданками, обідами тощо; орієнтовна вартість обіду — 40 грн.
Панські забаганки — коктейлі, тістечка і таке інше — задовольнятимуть виїзні майданчики від партнерів фестивалю, зокрема, від арт-кафе «Мармуляда» та «Коза».
Кафе будуть використовувати багаторазовий посуд. І вас, шановні гості, просимо обмежити використання пластику.
Для тих, хто надає перевагу туристичній їжі, на території працюватиме магазин. Проте велике прохання — дбайливо ставитися до навколишнього світу у процесі збирання дров та розведення багать.
КВИТКИ:
Квитки на всі дні фестивалю – 290 грн, на три дні – 250 грн.
Корисні посилання
5 червня 2009 в 18:17
покажiть будь-ласка програму!! часу мало.будь-ласка по максимуму. бо не всюди встигнеш i потрiбно всетаки трохи планувати. бо чесно хочеться i на Шешори.
Відповісти
8 червня 2009 в 09:29
Любі, хто не збагнув, АртПоле=Шешори. Або краще сказати так, Шешорів уже не буде, тепери тільки АртПоле. Заявляю із усією відповідальністю.
Відповісти
9 червня 2009 в 15:10
Так а ДахаБраха? Не буде?
Відповісти
14 червня 2009 в 14:48
День Добрий! Підскажіть будь ласка, як можна подати заявку на свій ленд-арт і до якого числа. Дякую.
Відповісти
admin Reply:
червня 16, 2009 at 12:08
радимо вам спитати на сайті організатора фесту – він вказаний в тексті
ми не маємо жодного відношення до організаторів
Відповісти
23 червня 2009 в 16:38
дайте, будь ласка музичну програму!
Відповісти
5 липня 2009 в 13:59
на якому фесті будуть Гайдамаки?
Відповісти
9 липня 2009 в 15:28
Гайдамаки – на Сігеті:)
Відповісти
11 липня 2009 в 05:52
Хто бажає, можу допомогти з переїздом із Вінниці до Воробіївки.
Мінівен 7 місць. По 30 грн. з людини.
тел. Олександр.
Відповісти
14 липня 2009 в 02:32
А в Україні?
Відповісти
19 лютого 2010 в 23:12
а що значить ЖЖ? просвітіть “темноту”
Відповісти
умка Reply:
лютого 20, 2010 at 14:51
ЖЖ – Живий Журнал тоість livejournal.com – мережа блогів
Відповісти
27 квітня 2010 в 21:10
Дуже хотіла приїхати на фестиваль, але через піст довелося перенести весілля якраз на 17 липня. Не встигаю-ю-ю!!! Може, ви на тиждень перенесете???
Відповісти
27 квітня 2010 в 21:50
А що, дуже оригінальне могло б вийти весілля посеред фестивалю
Відповісти
19 травня 2010 в 22:08
Про АртПоле-2010
Почитав на інфу на офіційному сайті і на цьому та бачу розбіжності у місці проведення! Офіційний сайт пише, що фест буде в 12 км від Одеси у Куяльницькому лимані. А фестивалі орг юа пишуть, що фест пройде біля Днопро-Бузького лиману. Між цими місцями відстань у 100км! Подивіться карту! Виправте будь-ласка неточності, а то якби не зазирнув на оф сайт, то поїхав би шукати вітра в полі))
Відповісти
умка Reply:
травня 19, 2010 at 22:47
як бачите, про нове місце новину ми подали – https://festyvali.org.ua/2010/05/artpole-rozibje-tabir-pid-odesoyu/
а от на інших сторінках не поновили
каємось і виправляємось
Відповісти
22 червня 2010 в 22:18
Підскажіть будьласка цінову політику проживання і харчування, і приблизні умови ну душ там, туалет і всяке таке. І чи треба платити зразу за весь час , чи можна за кожен день?
Ну і звичайно програму =)
Відповісти
Морква Reply:
липня 2, 2010 at 13:38
Оновили інформацію
Відповісти
4 липня 2010 в 15:25
Друзья, объясните пожалуйста ещё раз для непонятливых, Артполе будет в Воробеевке или в Одессе на лимане? Спасибо.
Відповісти
Морква Reply:
липня 4, 2010 at 22:57
На Куяльницькому лимані в Одесі. Читайте нашу тему Арт-поле, що у правому сайд-барі, де перелік усіх фестів
Відповісти
6 липня 2010 в 19:14
Дуже шкода, що фестиваль перенесли на Куяльницький лиман… У мене малеча , з якою в такі далі не поїдешшш…
Відповісти
Морква Reply:
липня 6, 2010 at 20:10
Минулого року знайомі активно фестивалили з піврічним малям
Хоча, звісно ж, дорога може стати ше тим випробуванням…
Шукайте щось поближче додому. В нашому календарі немало фестивалів
Відповісти
6 липня 2010 в 23:05
Ану його.. там же жодного деревця…..
Відповісти
13 липня 2010 в 13:39
щось не те…4 км до моря…на перкалабу залишатися часу нема, зранку робота в іншому місті
а на дахубраху, навідь якщо виїхати зразу після роботи, потрапити не реально…
Відповісти
13 липня 2010 в 14:42
сьогоднi були на фестивалi.не засмучуйтесь,хто не змiг приїхати.смiтник i до 20:00 скукота.
Це не Шешори i не Воробiївка!
Відповісти
karafolia Reply:
липня 16, 2010 at 15:09
Люди полюбляють говорити про “смітник”, а коли кожного ранку Мокша запрошує всіх на прибирання, всі балакуни десь зникають. Чому б замість скарг не спробувати змінити щось на краще?
а щодо “скукоти”, то навіть не уявляю, на що ви очікували. Невже в майстернях нічого цікавого не знайшлось? Чи на вечірніх концертах?
Відповісти
21 липня 2010 в 14:22
короче фест став повним гівном!!! катав туди з 2 друго фесту!!! якщо зрівняти з артполем 2008 то це просто калюжа!!!! на фесті було не більше 2-3 тисяч чоловік коли у воробьйвку приперлося більше 50!!!!! це напевне про шось каже!!! смердючий лиман води в обмаль і та мінеральна, організатори попередили багато пити неможна І ЦЕ СЕРЕД ЛІТА!!!!! НА СТРАШНОМУ СОНЦІ!!!!! комарі жерли все навідь одежу ярмарок порожній люди злі магазин з провізією за 20 хвл пішки церез сонце до людсько морського пляжу пішки 4 км + на маршрутці до Лозанівки 4 зупинки, а після купаня у лимані із смердючую багнюкою митися немає де столової як такої небуло взгалі у деревах влізло 20-30 палаток усі іньші на сонці із 5 ранку !!! як мона виспатись коли лягаєш в 4 а в 6 в палатці + 50?????
коротше до наступного фесту буду відноситись з насторогою і якшо знову шось таке я клав на таке знущаня за 150 грн!!!!
Відповісти
21 липня 2010 в 23:32
Люди верните АРТПОЛЕ в Воробиевку!!!! лучше места не найти ето 100%…. Ето что происходило в Куяльнике!!! НЕТ СЛОВ СКАЗАТЬ, АРТ поле УМЕРЛО!!!!
Відповісти
21 липня 2010 в 23:36
ВСЁ НЕИНТЕРЕСНО,И СКУЧНО……………организаторам минус!!!
Відповісти
22 липня 2010 в 11:15
всі хто скаржиться на фестиваль – просто жителі бетонних джунглів, тісних смердючих квартир та представники офісної плісняви, для яких неймовірним подвигом являється раз на рік вибратися десь ближче до природи, і тут їм – вода не така, сонце не таке, то дрова чи їжа не правильна. Можливо вам там ще кондиціонера, телевізора із супутником та безлімітного інтернету не вистачало, то напишіть скаргу організаторам, вони візьмуть це до відому.
Відповісти
Олександр Reply:
липня 22, 2010 at 23:13
СКАРЖИМОСЬ НЕ НА ФЕСТИВАЛЬ, А НА МIСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ!!!
Відповісти
Нестор Кармелюк Reply:
липня 23, 2010 at 00:33
місце було чудове – лиман, неймовірна солона вода, грязюка – все лікувальне. Недалеко море. Не розумію – як на таке можна скаржитися
Відповісти
4 серпня 2010 в 14:45
Музыка, коллективы – все было интересно и не скучно! Что касается мусора – это вопрос ко всем нам… Но все же… в Воробиевке было все намного удобнее и органичнее (а комары и жара, кстати, там тоже были). Я думаю, меня многие поддержут, колличество посетивших Одессу и Воробиевку говорит само за себя… Почему бы Фестивалю не обрести постоянный собственный, красивый и так подходящий ему дом?
PS Живу в Одессе, мы с друзьями не пропустили ни одного феста Шешоры-Арт-поле.
Відповісти
19 лютого 2011 в 10:34
У Воробїївку приїджаєш як додому кожен, рік, всі кущі знайомі))) І це суперово)) Навіть одесіти пітверджують)))
Відповісти
21 лютого 2011 в 17:41
“Шешори” не в Шешорах зовсім і не “Шешори”…
- поверніть фестиваль на місце заснування.
Після того як організатори перенесли фест у Воробїївку ми з друзями всерівно їдем в с.Шешори.Чесно кажучи бажання їхати на Куяльницький лиман чи на Вінничину немає ,ми кожен рік їдем і відпочиваєм в ШЕШОРАХ .(любимо карпати)
http://uk.wikipedia.org/wiki/Шешори_(фестиваль)
Відповісти
17 квітня 2011 в 00:34
[...] інформації про фестиваль на його сайті та у нас. Цікаво? Поділись цією новиною з друзями: Ви [...]
27 квітня 2011 в 20:31
Так, в Шешорах цей фестиваль відбуввся найкраще, в гармонії з природою!
Відповісти
21 червня 2011 в 12:16
[...] інформація на сторінці фестивалю ТУТ. Цікаво? Поділись цією новиною з друзями: Ви [...]
23 червня 2011 в 11:46
Чьо, пальнулись, квитки за такими цінами???…!!!
Та ви на Форт.Місію подивіться. В 2010 такий розмах і безкоштовно.
одне слово… український менталітет
Відповісти
19 липня 2011 в 09:29
це чесно якось не серйозно
ціни на фестиваль такі нормальні а програма слабенька
Відповісти