Що: Фестиваль Білого вина
Де: м. Берегово, Закарпатська область
Коли: 17-19 лютого 2012 року
Опис У Берегово щороку на початку весни відбувається фестиваль вина. Містечко претендує на статус винарської столиці західної України. Найкращі з місцевих виноробів об’єдналися в орден святого Венцела. Члени оригінальної організації присягають всіляко популяризувати винну славу Берегівщини і є натхненниками фестивалю. Щовесни на ньому свою продукцію представляють великі підприємства і винороби-приватники.
2012 року відбудеться вже 12-й традиційний Міжнародний фестиваль вин в Берегові. Місце дії – центральна площа міста.
ПРОГРАМА:
17-го лютого 2012 року (п’ятниця)
9.00 Вино – справжній скарб нашого життя. Виставка-ярмарок закарпатських вин.
9.00 Берегівські виноградні традиції і культура вина. Міжнародна науково – просвітительська конференція з питань виноградарства та виноробства. (вул. Бетлена Габора, 1. Музей Берегівщини)
9.30-13.00 Хороше вино – еліксир життя. Передача зразків вин на конкурс (площа Кошута, в офісі СП “Екотрейдінформ”, біля входу до гуртожитку ЗУПІ).
11.00 Виставка-продаж обладнання для виноградарства та виноробства
11.00 Істина – у вині… та в книзі. Книжкова виставка – ярмарок спеціальної літератури про виноградарство та виноробство.
11.00 Сири та вино (Представлення закарпатських сирів: бринзи, вурди, селиського сиру). Легенда сиру. Сири торгової марки КАРДИНАЛ
11.00 Підприємці пропонують. Що подати до вина – від випечених у золі коржиків до сирників. Хороше вино – запорука міцного здоров’я, особливо, коли до нього є добра закуска!
12.00 Ефективніше від “Віагри”. Вино як напій кохання.
15.00 Покладання вінків до пам’ятника видатного професора-хірурга, -відомого селекціонера винограду Бертолона Ліннера. (Берегово, вул. Б. Ліннера, 1. /Райлікарня/).
Протягом дня: Концертна програма. Виступ ансамблів. Розіграш лотереї.
18-го лютого 2012 року (субота)
9.00 Вино – це ліки, їжа, насолода. Виставка-продаж закарпатських вин. Винороби пропонують вино минулорічного врожаю.
Виставка-продаж обладнання для виноградарства та виноробства.
10.45 Святковий марш. Колона за участю запрошених гостей (делегацій) шикується біля римо-католицького костелу (пл. Ракоці, 3).
11.00 Сила, врода, смак, вірність, доброта. Урочисте відкриття ХІІ-го Міжнародного Фестивалю Вина на Берегівщині /2012/. Прийняття нових лицарів та придворних дам /Фрейлін/ до Винного Лицарського Ордена Св. Венцела. Підведення підсумків конкурсу вина, вручення медалей. (пл. Кошута, перед міським Будинком культури, велика сцена).
17.00 „Кращий кухар фестивалю. Найпопулярніший намет фестивалю”. Вручення грамот.
18.00 Танцюють всі. Народне гуляння на пл.. Кошута
Протягом дня: Концертна програма. Виступ ансамблів. Розіграш лотереї.
19-го лютого 2012 року (неділя)
9.00 Вино – справжній скарб нашого життя. Виставка-ярмарок закарпатських вин.
14.00 Прощання з гостями фестивалю.
Як добиратись: Добратись з Ужгорода: маршрутка з автобусного вокзалу
До Ужгорода: потягом з будь-якого обласного центру
Подробиці ТуТ
Де зупинитись: готелі – «Золота пава», пл. Ференца Ракоці, 1; ціна від 130 грн за двомісний номер
«Уют», вул.. Мукачівська, 36; ціна від 150 грн за двомісний номер
Також дивіться – Безкоштовне бронювання готелів в Берегово
Де харчуватись: «Золота пава», пл.. Ференца Ракоци, 1; середній чек 50 грн з особи
Требі шов, вул. Мужайська, 39
Сієста, вул. б. Хмельницького, 30. Середній чек – 15 грн з особи.
Берегове є найважливішим осередком угорської культури на Закарпатті. У 90-х роках 20 століття Берегове пропонували як столицю угорського автономного округу.
На центральній площі Ференца Ракоци знаходиться римо-католицький Воздвиженський собор. Собор було відновлено у 1846 році зусиллями графа Шенборна на основі руїн романо-готичного собору, перші згадки якого стосуються 1100 року. Потім той давній собор зруйнували монголи у 1241, після чого його було відбудовано у 1418 році, і знову зруйновано у 1657 році чи то польським військом С.Любомирського чи їхніми супротивниками – трансільванськими військами Ілони Зріні.
У дворі римо-католицького собору стоїть бюст першого короля Угорщини – Іштвана (Стефана).
На тій самій площі Ференца Ракоці розташовано будівлю колишнього панського казино Березького комітату. Нині там міститься ресторан «Золота пава». В ресторані зберігся чудовий інтер’єр, виконаний на початку ХХ століття у стилі знаменитої австро-угорської сецесії. Однак екстер’єр будівлі було недавно спотворено пожежею, внаслідок якої повністю було знищено горище і дах споруди.
Ще на розі площі Ференца Ракоці і вулиці Бетлена розташовано будівлю так званого «Двору Бетлена». Бетлен – трансільванський князь (а в 1621-22 рр. і угорський король), що був власником Берегсаса на початку ХVIIстоліття. «Двір Бетлена» було збудовано у 1629 році на місці зруйнованого кальвіністами католицького монастиря і перебудовано у 1900-10 роках. Нині у будівлі колишнього князівського палацу містяться Ліцей сфери послуг (колишнє ПТУ) і Музей Берегівщини. Директор музею – Іван Шепа, за кілька останніх років зібрав «з нуля» доволі цікаву експозицію, присвячену історії Берегова і околиць.
На площі Героїв міститься будівля Берегівського угорського національного театру імені Дюли Ійєша. Колись там містився готель «Орослан» («Лев»). Кажуть його було збудовано наприкінці XVIIстоліття.
Ще трохи осторонь стоїть зведена наприкінці ХІХ століття будівля колишнього Управління Березького комітату (комітат (буквально – графство) – адміністративна одиниця в Угорщині, щось середнє між губернією і повітом). У часи Австро-Угорщини Берегово було адміністративним центром цього самого Березького комітату, що охоплював значну частину Закарпаття. Між іншим, славне нині місто Мукачеве підпорядковувалося берегівській комітатській адміністрації.
Неподалік від площі Героїв знаходиться доволі цікавий ансамбль площі Кошута. Саме на ній розташовано монументальну будівлю Комітатського суду, збудовану у 1908-09 роках. Майже сім років будівля належить Закарпатському угорському інституту ім. Ференца Ракоці ІІ.
Поряд знаходиться будівля колишнього готелю «Гранд Роял» (1909-10 рр.). зараз там містяться гуртожитки угорського інституту. З іншого боку площі – зразок конструктивізму поч. ХХ ст. – т.зв. «палац Конта» (до речі у берегівських путівниках чомусь усі більш-менш старі будинки названо «палацами»). Біля якого міститься погруддя угорського поета Дюли Ієша.
Навпроти будівлі Комітатського суду міститься Реформатська (кальвіністська) церква, збудована у 1775 році (інші кажуть що у цей час її лише реконструювали, а збудовано її було ще в часи Реформації), і відновлена після пожежі у 1922 році. На Реформатському соборі висить меморіальна дошка в пам’ять 1100 річчя переселення сюди давніх угрів. На дошці зображено т.зв. «Шолом Арпада» – золотий шолом, що було знайдено на теренах Берегівщини і який чомусь пов’язують із вождем древніх угрів Арпадом.
Є в Берегово також пам’ятки, що пов’язані не лише з угорським чи єврейським етносом. До таких належить, зокрема, будівля Української гімназії. Спочатку у цій гарній будівлі з 1895 року містилася угорська королівська гімназія. Але після приєднання Берегова до Чехословаччини гімназію передали українцям. Через деякий час гімназія перетворилася на осередок українського національного руху на Закарпатті у міжвоєнний період. Із нею пов’язані життя і діяльність історика Василя Пачовського, філософа і письменника Федора Потушняка та ряду інших діячів української громади краю.
А ще над Береговим височить гора Керкегедь. На цій горі у 2001 році звели Пам’ятний Хрест на честь 2000-ліття Різдва Христового. Хрест вражає своєю монументальністю. І хоча до нього досить тяжко дістатися – панорама міста і околиць, що розгортається з оглядового майданчика біля його підніжжя дійсно вражає.
Це далеко не все, що ми можемо розповісти вам про Берегово. Але маємо надію, що завдяки розповідям Фестивалів ви захочете відвідати усі цікаві фестивальні місця України.
Дивіться також: Безкоштовне бронювання готелів в Берегово
20 грудня 2010 в 23:11
БЕРЕГІВСЬКА РАЙОННА РАДА
БЕРЕГІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
БЕРЕГІВСЬКА МІСЬКА РАДА
БЕРЕГІВСЬКИЙ ВИННИЙ ЛИЦАРСЬКИЙ ОРДЕН СВ. ВЕНЦЕЛА
Тема :
Запрошення
Шановні Друзі!
Організаційний комітет запрошує Вас та Ваших друзів взяти участь у XІ-му Міжнародному фестивалі вина на Берегівщині, який відбудеться 4-6 квітня 2011 року в місті Берегові на площі Кошута.
Програма додається.
З повагою,
голова оргкомітету
Йосип Галайда
Більш детальну інформацію можна отри¬мати
за тел.: +38
E-mail:
Проект програми
ХІ-ГО МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ ВИНА НА БЕРЕГІВЩИНІ /2011/
(за київським часом)
3-го березня 2011 року (четвер)
16.00 Історія виноградарства та виноробства на Берегівщині. Урочисте відкриття музею виноградарства та виноробства. (вул. Бетлена Габора, 1.)
4-го березня 2011 року (п’ятниця)
9.00 Вино – справжній скарб нашого життя. Ви¬став¬ка-ярмарок закарпатських вин.
9.30-13.00 Хороше вино – еліксир життя.
Передача зразків вин на конкурс (площа Кошута, в офісі СП “Екотрейдінформ”, біля входу до гуртожитку ЗУПІ).
11.00 Виставка-продаж обладнання для виноградарства та виноробства
11.00 Істина – у вині… та в книзі. Книжкова виставка – ярмарок спеціальної літератури про виноградарство та виноробство.
11.00 Сири та вино (Представлення закарпатських сирів: бринзи, бурди, селиського сиру). Легенда сиру. Сири торгової марки КАРДИНАЛ
11.00 Підприємці пропонують. Що пода¬ти до вина – від випечених у золі коржиків до сирників. Хороше вино – запорука міцного здоров’я, особ-ливо, коли до нього є добра закуска!
12.00 Ефективніше від “Віагри”. Вино як напій кохання.
Протягом дня: Концертна програма. Виступ ансамблів. Розиграш лотереї.
5-го березня 2011 року (субота)
9.00 Вино – це ліки, їжа, насолода. Виставка-продаж закарпатських вин. Винороби пропонують вино минулоріч¬ного врожаю.
Виставка-продаж обладнання для виноградарства та виноробства.
11.00 Шахматний турнір. „Винний кубок 2011”.
11.00 Сила, вродливість, смак, вірність, доброта. Урочисте відкриття ХІ-го Міжнародного Фестивалю Вина на Берегівщині /2011/. Прийняття нових лицарів та придворних дам /Фрейлін/ до Винного Лицарського Ордена Святого Венцела. Під¬ведення підсумків конкурсу вина, вручення медалей. (пл. Кошута, перед міським Будинком культури, велика сцена).
14.00 ІІІ-ий напівмарафонський забіг Берегівського виноробного краю. (Берегово – с. Великі Береги /озеро/ – Берегово) за участю добровільних американських місіонерів в Україні. (від ресторану «Шеркерт» пл. Пушкіна).
16.00 Покладання вінків до памятника видат¬ного професора-хірурга, -відомого селек¬ціонера винограду Бертолона Ліннера. (Берегово, вул. Б. Ліннера, 1. /Райлікарня/).
17.00 „Кращий кухар фестивалю. Найпопулярні¬ший намет фестивалю”. Вручення грамот.
20.00 Танцюють всі. Народне гуляння на пл.. Кошута
Протягом дня: Концертна програма. Виступ ансамблів. Розиграш лотереї.
6-го березня 2011 року (неділя)
9.00 Вино – справжній скарб нашого життя. Ви¬став¬ка-ярмарок закарпатських вин.
14.00 Прощання з гостями фестивалю.
Більш детальну інформацію можна отри¬мати за
тел.: +38
E-mail:
Відповісти
admin Reply:
грудня 21, 2010 at 00:13
Дякуємо за інформацію!
Відповісти
24 грудня 2010 в 19:19
[...] Попередня програма вже у нас на сайті. Цікаво? Поділись цією новиною з друзями: Ви можете знайти нас тут: 24 грудня 2010 [...]
15 лютого 2011 в 23:39
А наметове містечко для гостей буде))?
Відповісти
3 березня 2011 в 13:08
А хто з VIP гостей бував на попередніх фестивалях?
Відповісти
30 грудня 2011 в 15:10
[...] інформації про Берегово і про дійство на сторінці фестивалю. Цікаво? Поділись цією новиною з друзями: Ви [...]
1 лютого 2012 в 14:45
[...] програму і інформацію про фест дивіться на сторінці фестивалю. Цікаво? Поділись цією новиною з друзями: Ви [...]
1 лютого 2012 в 21:15
Не “бурду”, а “вурду” дегустуватимуть гостіфестивалю (це ляпсус чи антиреклама?)
Відповісти
admin Reply:
лютого 1, 2012 at 21:27
Ірма, дякуємо за підказку!
Звичайно, це банальна помилка при наборі.
Відповісти