2013 рік став роком зародження нової культурної події у нашому регіоні. Фестиваль “На межі тисячоліть” проходитиме у місті Львові, на території Музею народної архітектури та побуту “Шевченківський гай”.
Це фестиваль пісні, історі, традицій і мистецтва, що створений для піднесення духу українства, підтримки української культури та береження суспільного історичного надбання. Саме тому основна мета фестивалю привернути увагу до пам’яток історії та архітектури, які є культурним надбанням нації але знаходяться у занедбаному стані. Щорічне фестивальне дійство присвячене окремій, щораз іншій пам’ятці архітектури. Цьогоріч – це Підгорецький замок.
Фестивальне поле буде сповнене духом середньовіччя, а інфрмаційне наповнення розкриватиме історію та таємниці Підгорецького замку. Фестиваль стане єдиною і неповторною в с воєму роді культурно-масовою подією. Це фестиваль на котрому кожен зможе відпочити і зарядитися позитивною енергією на цілий рік, розширити коло друзів, а також, проявити свої таланти, поспілкуватися з професіоналами різних мистецьких галузей.
На фестивалі будуть представлені кращі українські музичні гурти, а також приїдуть спеіально запрошені гості з різних континентів, котрі досягли визначних успіхів в сфері кінематографу, естрадного мистецтва, літератури, живопису, скульптури і т.д.
Протягом двох днів фестивалю усі зможуть спробувати свої силиі здібності у майстер-класах з декоративно прикладного мистецтва, ремісництва, актрського та вокально-хореографічних мистецтв. Учасникам буде запропоновано прийняти участь у творчих конкурсах і змаганнях, де їх оцінюватиме професійне журі, а переможці зможуть продемонструвати свої таланти під час фінального гала-концерту на головній сцені фестивалю.
Фестивальне дійство занурить у вир емоцій, спроможе відірвати вас від землі, національна українська кухня фестивального містечка, не лише частуватиме гостей і відвідувачів нашого дійства, а й дивуватиме давно забутими стравами.
Дійство перенесе усіх на декілька сторіч у минуле і занурить у вирсередньовічної епохи лицарів та королів під неповторні звуки волинки, козобасу, гудка, скрипки, ліри, окарини, торбана.
Програма фестивалю:
10 серпня(субота)
Лицарський табір 12:00-20:00 – показ “живої історії”, відтворення життя у середньовічному таборі, показ відтворених костюмів та озброєння 14-17 ст., почесна варта – “крізь віки” (лицарі та козаки), майстер-класи (танці, фехтування, стріляння з лука), середньовічні конкурси та забави, фото у лицарських обладунках, урочисті сальви з мушкетів.
12:00 – відкриття містечка лицарської та козацької доби, почесна варта лицарських клубів
13:00 – урочистий парад, презентація лицарських клубів
13:30-16:30 – урочиста сальва з мушкетів, лицарський класичний турнір від Ордену Паладинів та їх друзів, інших клубів за звання «Лицаря – охоронця Львова – Підгорецького замку», історичні танці, майстер-класи, конкурси.
14:00 – “Як козаки куліш варили!”
Паралельно:
Сільська школа (територія Шевченківського гаю)
14:00 – круглий стіл «Підгорецький замок на межі тисячоліть». Учасники: Ореста Решетило, Роман Іваничук, Микола Гайда, Іван Сварник, Ірина Романів, Оксана Козинкевич, Орест Малиць.
Головна сцена:
Початок о 17:00
16:30 – Концерт гуртів Los Colorados (Тернопіль), Патриція (Львів), Мері (Львів), Рокаш (Rock-H) (Мукачево), Kozak System (Київ)
22:00 – урочисте закінчення першого фестивального дня.
11 серпня (неділя)
12:00 – почесна варта від представників різних лицарських клубів України
13:00-16:00 – продовження лицарського турніру – договірні поєдинки, майстер-класи, конкурси, історичні танці.
Паралельно:
Співоче поле – літературно-мистецька програма «Муза мого краю», книжкова толока за участі видавництв «Піраміда», «Каменяр», «Богдан», «Міссіонар» та ін.
У дворику хати поруч із Співочим полем
14:00 – зустріч із Лілею Мусіхіною – дослідницею, автором книг: «Магія гір. Чарівне в житті гуцулів», «Магія українців устами очевидців», «Звірослов».
Сцена співочого поля:
15:00-19:00 – поезія у виконанні відомих естрадних виконавців: фіналіста телевізійного проекту «Голос країни» Назара Савко, соліста гурту « Мері» Віталія Винника, гурту «Тріотоніка».
Поезію читатимуть також поети: Юлія Курташ Карп, Олег Короташ, Леся Романчук, Оксана Мазур, Зоряна Лісевич, Катерина Тихонова.
Автори-виконавці авторської пісні та співаної поезії: Олександра Смика, Зеновія Медюха, Святослав Турканич, Марічка Гев, Віктор Копоть, Іванка Кушнірук, Олесь Дяк, Василь Карвацький з гуртом «3 в 1», гурт «Подорож по вертикалі».
Урочистий парад лицарських клубів та нагородження переможця турніру
19:00 – закриття фестивалю.
Сайт Фестивалю
Сторінка
Сторінка події в