Автор Сергій Бобра
15 тисяч гостей з усієї України відвідали фестиваль Підкамінь біля однойменного селища на Львівщині. Географія учасників фестивалю також значно розширилась: у музичній програмі виступили близько 70 колективів з Одеси, Києва, Львова, Вінниці, Рівного, Івано-Франківська та Ужгорода.
19-21 липня, коли біля села Підкамінь розпочався однойменний фестиваль «Підкамінь-2013», у львівській області розпочався і інший, не менш грандіозний фестиваль «Форт-Місія». Не дивно, що глядачі розділились між декількома відомими фестивальними майданчиками.
Етно-фестиваль на кордоні трьох областей – Львівської, Івано-Франківської та Тернопільскої, приваблює глядачів колоритом Західної України з її унікальними краєвидами та традиціями. Дістатися до селища Підкамінь можна автобусом зі Львова та інших великих міст з перелічених областей. Однак більшість відвідувачів їхали електричкою у Броди, де розташована найближча залізнична станція, та уже звідти добиралися фестивального поля хто автобусами, хто автостопом.
Усе дійство відбувається біля підніжжя каменя, що іще називають Чортовим. З нього видно Почаївську Лавру. Також неподалік розташований монастир XII століття, закутаний у будівельні риштування, який очікує уже багато років на реставрацію. Одним із завдань фестивалю організатори називають привернення уваги до проблем відновлення монастиря.
Сам фестиваль має від початку задумувався та продовжує з року у рік свою традицію виразно етнічного дійства. Серед присутніх багато людей у вишиванках. Хоч фестиваль і безкоштовний, організатори з року врік розповсюджують чутки, що пускатимуть лише в українському вбрані: «Так ми намагаємось заохотити якомога більше людей відвідати фестиваль в національному вбрані» – розповів Олександр Ганущин, організатор фестивалю. Не мало на фестивалі відвідувачів з навколишніх сіл.
На території фестивалю, окрім головної та денної музичних сцен, розкинувся ярмарок, де окрім поодиноких народних майстрів можна побачити ятки з сувенірами, біжутерією, футболками, та іншим базарним крамом. Для дітей безліч надувних гірок та різних атракціонів.
Хоч фестиваль і має літературну сцену та лендарт, однак в першу чергу він залишається музичним. Кілька об’єктів лендарту: гігантський велосипед з кори та соломи, та пляшки, підвішені до гілок дерев – «Гілкосипед» та «дерево грай» – залишились майже без уваги глядачів. Те ж саме з літературною сценою, котра не мала великого попиту ні серед місцевих жителів, ні серед фестивального люду.
З нововведень цьогорічного «Підкамення» була друга музична сцена – на ній виступали переважно молоді гурти з різних міст України. Як на малій, денній сцені, так і на головній сцені фестивалю грали переважно фолк-рок та етно музику. Статус міжнародного фестивалю «Підкаменю-2013» забезпечили білоруський гурт PAWA з мелодіями на національних музичних інструментах, російська група Svoboda, що співає у стилі ска, і колектив «Свята ватра» з Естонії, котру створив колишній учасник гурту «Гайдамаки» після переїзду на батьківщину своєї дружини.
На фестивалі є своєрідні старожили серед музикантів: гурт «КораЛЛі» та Rock-H. Закарпатські музиканти останнього поєднують академічний спів із роком, хоча не всі слова зрозумілі слухачам, адже тексти пісень написані русинським діалектом.
Загалом на фестивалі виступили близько 70 гуртів. «За багатьма відгуками, програма у нас була на рівні платних фестивалів. У нас вже є гурти, які висловили бажання наступного року взяти участь у денній фольковій сцені», – повідомив арт-директор фестивалю Мишко Адамчук. Хедлайнерами фестивалю стали усім відомі гурти «Кому Вниз», «Тартак», Ot Vinta».
21 серпня 2013 в 14:22
Доброго дня! У вас помилка в назві: ПіДкамінь-2013 (пропущено Д)
Відповісти