У період 6-10 березня 2013 року планується проведення міжнародного військово-історичного фестивалю “Бойове братство. Соколово. Березень 43-го”. Фестиваль присвячений 70-річчю Харківських наступальній та оборонної операцій 1943 року і має основною метою вшанувати пам’ять радянських і чехословацьких воїнів, які віддали свої життя в боротьбі проти спільного ворога.
Організаторами фестивалю є: Молодіжна громадська організація «Київський клуб« Червона Зірка », Громадська благодійна організація« Соколово »(Чехія), технічний клубу« Самохід », Зміївська районна державна адміністрація за підтримки Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства оборони України, Міністерства оборони Чеської Республіки , Міністерства освіти України, Державної податкової служби України, Державної митної служби України, Генерального штабу Збройних Сил України, Головного управління внутрішніх військ МВС України, Харківської обласної державної адміністрації, Національної кіностудії художніх фільмів ім. О. Довженка.
Оргкомітет фестивалю:
голова – Таранець Владислав Володимирович,
заступники голови – Мартін Жоур (керівник Громадської благодійної організації “Соколово”, Осетров Олександр Павлович (керівник технічного клубу “Самохід”).
Серед учасників фестивалю: делегація у складі 200 осіб, представників військово-історичних організацій Чехії.
Основні події фестивалю проходитимуть 8 березня в Харкові і 9 березня в районі села Соколове Зміївського району Харківської області, на місці боїв березня 1943 року.
У програмі фестивалю:
8 березня
Відкриття пам’ятника загиблим воїнам та виставки, присвяченої історії чехословацьких військових частин в СРСР і їх участю у визволенні України в період Великої Вітчизняної війни;
8-9 березня
65-кілометровий нічний комбінований марш пішим порядком і на машинах від площі Свободи м.Харкова до с.Соколово. Марш буде організований у відповідності з положеннями статутів Червоної армії і буде відбуватися в умовах “близькості лінії фронту і загрози можливого нападу повітряного і наземного противника”.
9 березня о 12:00
Батально-історичне дійство – відтворення епізоду бою під Соколово із застосуванням артилерії, авіації і танків, яке завершиться урочистим ритуалом віддання військових почестей загиблим чехословацьким і радянським воїнам.
Для чеської делегації передбачена додаткова програма з відвідуванням пам’ятних місць в Києві, Харкові та Бахмачі, пов’язаних з історією чехословацьких військових частин періоду Першої і Другої світових воєн.
План заходів фестивалю “Бойове братство. Соколово. Березні 43-го” за участю представників ВІК:
6-7 березня
Заїзд передового загону (групи забезпечення) від. Бондар Л., Геносянц Р., Бедулін О. Підготовка майданчика реконструкції.
8 березня.
Заїзд учасників реконструкції:
09:00 – Відправлення автобусів з учасниками заходу, членів клубу “Червона Зірка” і ДВКА. Місце відправлення ст.м.Позняки. Доставляються безпосередньо на пл.Повстання, після цього автобус з німецькими представниками рухається на Соколово.
15:00-19:00 – Автобус(и) від з/д вокзалу буде відправлятися в залежності від часу прибуття та чисельності прибулих ВІК. Відп. Осетров А.П.
Прибувають до Харкова з/д транспортом учасники німецької сторони, від вокзалу доставляються в Соколово автобусом. Червона Армія – доставляється на пл.Повстання (прибуття до 17:00).
Розміщення учасників, які не беруть участь у марші у військово-історичному таборі. Учасники в залежності від своєї підготовки і бажання, можуть розміщуватися як в польових умовах так і в школі.
У школі буде розташовано дві зони відповідальності (радянсько-чеська і німецька з діючою вартової службою). «Братання» не допускається. Відп. Геносянц Р., Бондар Л.
15:00 – На пл.Повстання відбудеться урочисте відкриття чеського військового табору. Відкриття виставки у військовому таборі. Відп. Осетров А.П.
18:00 – Старт антифашистського походу Харків-Зміїв-Соколово (Комбінований марш) відп. Таранець В.В. і Осетров А.П. З причини складності дорожніх умов і тривалості переходу усі учасники військово-історичної реконструкції здійснюють 10 км марш по місту з дотриманням заходів безпеки і в супроводі ДАЇ, після цього будуть доставлені автобусами в Зміїв з подальшим завершальним 8 км пішим переходом в Соколово.
9 березня
0:00 – Розміщення учасників переходу в школі.
7:00 – Підйом. Сніданок. Загальна побудова. Інструктаж. Перевірка зовнішнього вигляду. Перевірка співробітниками МВС на рівень алкоголю в крові учасників. Відсутні на побудові не допускаються до участі. Відп. Таранець В., Суханов А. Геносянц Р..
9:00 – Отримання зброї кіностудії, боєкомплекту. Вихід на майданчик реконструкції. Організація майданчика військової техніки у музею «Бій під Соколово». Відп. Осетров А.П.
10:00-12:00 – Репетиція, відп. Геносянц Р, Таранець В.
13:00 – Проведення військово-історичної реконструкції.
14:00 – Загальна побудова, нагородження учасників комбінованого маршу.
15:00-17:00 – Обід, збір майна, від’їзд автобусів з учасниками в Харків і Київ. Відп. Осетров А.П., Суханов А. і командири ВІГ.
Деталі на сайті Молодіжної Громадської організації “Київський клуб “Червона Зірка” rkka.kiev.ua
3 березня 2013 в 11:34
Людвік Свобода пише про ті бої таке: “Напад СС дивізії відбито з великими втратами для ворога: 19 танків, 6 транспортерів і багато іншого воєнного матеріалу. Вони залишили на полі бою понад 300 вбитих. Наші втрати були 86 убитих і 56 поранених”.
“До цих втрат генерал Свобода не зараховує 450 вбитих закарпатців, бо, як видно, він ні словом не згадує про участь закарпатських українців в бою під Соколовом, так немов би їх там взагалі не було, – коментує генеральські спогади Свободи доктор Юліан Химинець. – Не дивлячись на те, що в тому часі на 2370 загальної кількости учасників бою, закарпатців було 1780, або 75% усіх військовослужбовців батальйону. Це цілком не вказує на об’єктивність Свободи. Чи, може, він не хотів дати Бенешові (керівник чехословацького уряду в Лондоні – ІП) аргумент в руки, який противився висилці батальйону до бою?”
Відповісти
3 березня 2013 в 11:45
Да все это делается для узкого круга придурков живущих войной. Сколько дебилов на свете столько и разных тем. Не наигрались в войнушку? Вперед в Чечню. Только патроны не холостые и раны настоющие как и смерть. Обрыдля показуха…
Відповісти