Мистецька Масляна.
Мистецький Арсенал запрошує з 14-17 березня великих та малих шанувальників мистецтва на Мистецьку Масляну – веселе, творче і смачне свято для всієї родини із ярмарком, розвагами, майстер-класами та різноманітними активностями.
У програмі Мистецької Масляної:
Ярмарок рукотворів від українських хенд-мейкерів:
У Мистецькому Арсеналі збереться цілий ярмарок рукотворів від українських хенд-мейкерів – вироби українських майстрів, народна і авторська іграшка, сувеніри, прикраси, а також найяскравіші дитячі книжки та смачні солодощі.
Майстер-класи:
На відвідувачів Мистецької Масляної чекатимуть різноманітні майстер-класи та уроки від майстрів вишивки, витинанки, розпису, ткацтва, батику, ліплення, малювання, арт-кулінарії тощо.
Лабораторія навіжених учених:
Лабораторія навіжених учених запросить дорослих і дітей до захопливої демонстрації фізичних та хімічних експериментів, а також до створення картин за допомогою спеціальних механізмів в улюбленій техніці Демієна Герста spin painting.
Сімейні розваги:
На відвідувачів Мистецької Масляної чекатимуть ігрові та атрактивні зони всередині приміщення та надворі для рухливих ігор дітей та усієї сім’ї. А також цілий арсенал смачних млинців і вареників.
Унікальна виставка Яворівської іграшки:
Експонатів можна торкатися руками!
Унікальна виставка Яворівської народної дерев’яної іграшки. Традиція виготовлення дерев’яної іграшки унікальної форми із особливим типом орнаменту в Яворові на Львівщині сягає XVII століття. Забавки виготовляли переважно із осики і оздоблювали специфічним яворівським розписом “вербівкою” – візерунок нагадує гілку верби із окремими листочками. Орнамент виконували у трьох (зелений, червоний і синій), а згодом чотирьох (додався жовтий) кольорах. Здебільшого вирізьблювали профільні фігурки тварин і птахів, візочки або іграшкові меблі. Народний кустарний промисел вижив навіть у часи конкуренції із промисловим виробництвом і побутує досі. У ХХ столітті тематика іграшок збагатилася новими транспортними засобами – автомобілем та літаком.
Яворівські майстри також покажуть найбільшу в Україні дерев’яну іграшку власного виробництва, покатають охочих на мальованих кониках і возиках та навчать робити іграшку власними руками.
Funky textile Івана Семесюка:
Відомий своїми радикальними соціальними роботами і участю у проекті “Жлоб-арт” молодий художник Іван Семесюк покаже іншу грань свого таланту. Автор працює не тільки у техніці живопису або скульптури. Він звертається і до вишивки із гротескними, наївними та навіть «дитячими» анімалістичними мотивами. Іван Семесюк розповість про власний творчий напрям Funky textile та влаштує майстер-клас із вишивки.
Сільський гламур:
Відвідувачі Масляної побачать колекцію сільського кітчевого живопису середини XX століття та колекцію одягу в стилі сільський гламур від Антіна Мухарського.
Музична програма:
Презентація нового театралізованого музичного проекту шоумена, актора і галериста Антіна Мухарського «Мама Анархія». Нова програма розвиватиме музичну і сценічну стилістику музичних проектів, які Антін представляв під власним іменем та у сценічному образі Ореста Лютого. Концерт-презентація відбудеться у суботу, 16 березня о 18:00. Вхід на концерт за спеціальним квитком.
Мистецькі вечорниці з Анжелікою Рудницькою:
Відома телеведуча, співачка, письменниця та майстриня-вишивальниця Анжеліка Рудницька у компанії своїх колег із кафедри фольклористики Інституту філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка влаштує справжні мистецькі вечорниці. Гості Мистецької Масляної зможуть у компанії спеціалістів-етнологів та зірок навчитися ліпити вареники, танцювати старовинні народні танці, вивчити народні пісні, а також дізнатися про давні символи у народній та авторській вишивці і почути про українські традиції святкування Масляної. На Мистецькій Масляній Анжеліка Рудницька представить також виставку своїх вишиваних картин, подушок та гобеленів, котрі вже були презентовані у різних країнах від Франції до Південної Кореї.
Інтерактивний проект Ігоря Гайдая “В очікуванні пречета”:
Мистецький Арсенал спільно із найвідомішим фотографом України Ігорем Гайдаєм запрошує родини у 4-х поколіннях взяти участь в унікальній фотосесії. Родини відвідувачів Мистецького Арсеналу мають шанс стати учасниками зйомки і таким чином увійти в антологію українського мистецтва як герої фотопроекту Ігоря Гайдая «В очікуванні пречета», над яким майстер працює вже кілька років. Для цього потрібно прийти у фотозону Мистецького Арсеналу усією родиною не менш ніж у 4 поколіннях, за можливості, у національному вбранні, або із його атрибутами. Якщо ж родина зможе зібрати представників 5-ти поколінь (від прапрабабусь до праправнуків) вона гарантовано отримає своє місце в експозиції майбутньої виставки майстра і стане героєм його фотокниги, а також отримає подарунок від партнерів Мистецького Арсеналу. Реєстрація родин за електронною поштою: або за телефоном +38 .
Хто такий пречет? У Карпатах “пречетом” називають праправнука або праправнучку, які з’явилися на світ ще за життя 4-х попередніх поколінь своєї родини. Одночасне життя 5-ти поколінь родини вважають особливим магічним моментом і у день триріччя дитини “пречета” навіть влаштовують спеціальний обряд: прапрадід чи прапрабаба стають навколішки на порозі, а їхній найменший трирічний нащадок кладе ручки їм на голову. У цей момент старі просять пробачення у маленької дитини, а маля відповідає, що пробачає. У Карпатах вважають, що таким чином можна відкупити або ж “пробачити” усі гріхи роду і почати життя нових поколінь із чистими душами. Ритуал прощення перегукується із Прощенною Неділею, що її справляють на Масляну, коли усі люди просять пробачення одне в одного, щоб з чистими душами готуватися до Великого посту та Великодня.
Масляна – свято на честь весняного пробудження природи. Традиційні страви цього свята млинці і вареники – символізують сонце і побажання сприятливого та щедрого року. Масляна відбувається останнього тижня напередодні Великого посту. У цей час м’яса вже не їдять, але церковні правила дозволяють востаннє перед великим постом вживати молоко, яйця і рибу. Сирна Седмиця завершується Прощеною неділею. Цього дня у церкві здійснюється чин прощення, коли духовенство та парафіяни взаємно просять пробачення одне в одного, щоб вступити у Великий піст з чистою душею.
А поки не настав піст, на Мистецькій Масляній можливо буде скуштувати різноманітні види млинців, вареників та солодощів, випити глінтвейну, запашного чаю і бадьористої кави в різноманітних кав’ярнях.
Організатори:
Культурно-мистецький і музейний комплекс “Мистецький Арсенал”;
Благодійний фонд “Мистецький Арсенал”.
Співорганізатори:
Галерея “Antin`s collection”.
Партнери:
Мистецька агенція “Територія А”;
Кафедра фольклористики Інституту філології Київського Національного університету ім.Т. Шевченка;
Наукове шоу “Лабораторія навіжених учених”.
Вартість квитків: 30 грн, дітям до 12 років – вхід вільний.
Виставка працює: 14 – 17 березня з 11.00 до 20.00