Закарпатське Божоле 2012. Програма фестивалю.
15-18 листопада 2012 року в Ужгороді пройде 6-й свято молодого вина “Закарпатське Божоле 2012″. Дата проведення Свята молодого вина “Закарпатське Божоле” в Ужгороді – третій четвер листопада – збігається зі святом молодого вина “Божоле” у Франції, традиція святкування якого сходить до XIX століття.
На фестивалі буде представлено близько 20 кращих зразків молодого закарпатського вина врожаю 2012 року від найкращих виноробів області. Молоде вино завдяки своєму невеликого терміну приготування дарує своїм шанувальникам унікальні неповторні смак і легкість.
У минулому році “Закарпатське Божоле” за підсумками інтернет-голосування було визнано кращим гастрономічним фестивалем року в Україні!
Місце проведення фестивалю в 2012 році – дегустаційний зал “Шардоне” та французький ресторан “Фанфан”, який розташований в центрі старовинного міста Ужгород. Минулого року фестиваль проходив у старовинних винних підвалах Ракоці, які нещодавно розчистили в центрі Ужгорода, у сквері навпроти СБУ (вул. Ракоці, 2).
“Закарпатське Божоле 2012″ пройде у форматі народної дегустації. Традиційно гості свята матимуть унікальну можливість придбати вишуканий келих з емблемою фестивалю, вартість якого включає безкоштовну дегустацію молодих авторських вин, а тажож до келиха буде додана Карта учасника фестивалю, яку можна буде обміняти на літр молодого вина чи скуштувати справжнє французьке Божоле від французького ресторану “Фанфан”.
Вартість келиха дегустатора – 60 грн.
Також буде можливість покуштувати такі традиційні французькі блюда, як цибулевий суп, смажені каштани, різні канапе і десерти. Буде розіграна поїздка на двох в найромантичніший куточок світу – місто Париж.
Під час божоле-днів в Ужгороді вино не тільки п’ють – про нього дізнаються багато цікавого. Тут вам розкажуть історію виноробства в Закарпатті, про традиції вживання та особливості унікальної професії винороба.
ПРОГРАМА СВЯТА МОЛОДОГО ВИНА В УЖГОРОДІ:
15 листопада, четвер, 20:00, вул. Корзо – Офіційне відкриття першої Ужгородського бочки вина. У програмі: бої мушкетерів, середньовічні лицарі, фаєр-шоу, обрання королеви вина 2012.
16 листопада, п’ятниця, 15:00, вул. Корзо (Фанфан) – вул.Волошина (Шардоне) – Дегустаційний день: дегустація молодого вина 2012 року (Шардоне), закарпатські фруктові паленки (Шардоне), божоле-глінтвейн (Шардоне), солодощі (ресторан Фанфан), смажені каштани, французький цибулевий суп , глінтвейн (ресторан Фанфан), французьке божоле-2012 і глінтвейн (ресторан Фанфан).
17 листопада, субота, 14:00, вул. Корзо (Фанфан) – вул. Волошина (Шардоне) – Свято молодого вина: дегустація молодого вина 2012 року (Шардоне), закарпатські фруктові паленки і божоле-глінтвейн (Шардоне), смажені каштани, французький цибулевий суп, глінтвейн (Фанфан), французьке божоле-2012 і глінтвейн (Фанфан) .
18 листопада, неділя, 14:00, вул. Корзо (Фанфан) – вул. Волошина (Шардоне) – Свято молодого вина: розіграш романтичної подорожі до Парижа (вул. Корзо), дегустація молодого вина 2012 року і закарпатської паленки (Шардоне), божоле-глінтвейн (Шардоне), смажені каштани, французький цибулевий суп, глінтвейн (ресторан Фанфан ), французьке божоле-2012 і глінтвейн (ресторан Фанфан).
Традиція святкування Божоле виникла в XIX столітті у виноградарів регіону Божоле у Франції. Їх вино дозрівало раніше за всіх, збір винограду починався раніше, ніж в інших місцях, а ферментація вина проходила під час його транспортування баржами по річці Соні або візками в передмістя Ліона. Саме завдяки короткому терміну дозрівання Божоле, воно зберігає легкість і запах, який відрізняється кожен рік в залежності від урожаю і погодних умов.
У старі часи в свято вино лилося рікою – його розливали в спеціальні пляшки, так звані “pot”. До 1846 це були пляшки ємністю в 1 літр, вони носили назву «Ліонська пляшка» (”Pot Lyonnais») або «Міська пляшка» (Pot de ville »), а коли її об’єм зменшили до нинішнього традиційного 46 cl – це призвело майже до революції серед місцевих квартальних випивак, які вважали себе обдуреними.
Пляшки 46 Сl виставлялися на стійці бару і платили покупці за метр (!), Вимірюючи довжину ряду порожніх «по». У метрі налічували 12 пляшок, а тринадцята зазвичай пропонувалася безкоштовно «за рахунок закладу». Саме тоді виник вираз «boyau rouge», тобто «бути хорошим випивохою”.
Закарпатські винороби традицію свята молодого вина перейняли від Франції. Свято “Закарпатське Божоле” вже став традиційним в Закарпатті.
doroga.ua