Десятий Фестиваль Давньої Музики у Львові
Із 13 по 23 жовтня 2012 р. відбудеться Десятий Фестиваль Давньої Музики у Львові. Цьогоріч він пройде під титулом “Похвала Музиці або Львівська Цециліада”. Упродовж десяти днів музичну містерію творитимуть солісти, ансамблі, хори і оркестри із Швейцарії, Великої Британії, Австрії, Польщі, Росії та України.
Шукайте квитки у Будинку органної та камерної музики.
Фестиваль знову потішить своїх шанувальників перлинами музичної давнини, але, як і випадає ювілейному фестивалеві, буде особливо урочистим, прославним, святковим. До такого типу музики належать ораторійна композиція на музику Ґ.Ф.Генделя “Влада Музики”, програми “Церковна музика королівських міст Кракова і Варшави”, “Невідома музика уніатської церкви”, “Музика французьких королів”, “Габсбурзький бал у Львові”.
Серед учасників фестивалю – знані в світі виконавці, такі як клавесиніст Крістофер Стембрідж, клавесиністки Світлана Шабалтіна і Наталія Сікорська, ґамбіст Петер Беновіч, органіст, клавесиніст і диригент Марек Топоровскі, трубач Томаш Слюсарчик, ансамблі “Хорея козацька”, “Starck compagnay”, оркестр “CORda Cracovia” та ін.
Довідка:
Фестиваль Давньої Музики (2003-2011) – єдиний в Україні фестиваль, що в такому об’ємі і на такому професійному рівні представляє давню музику різних європейських країн. Протягом минулих років фестиваль відвідали виконавці зі Швеції, Швейцарії, Німеччини, Великої Британії, Нідерландів, Чілі, США, Угорщини, Чехії, Словаччини, Польщі, Росії, Білорусі, України. Фахівці від давньої музики не лише виступають в концертах, але й надають консультації та проводять курси майстерності, що сприяє розвиткові історичного виконавства в Україні.
Неповторний мистецький світ фестивалю сформували його тематичні сесії останніх років – щоразу фестивальна програма вибудовувалась навколо основної ідеї, переважно пов’язаної з музичною культурою нашого реґіону. Протягом кількох минулих років Фестиваль Давньої Музики проходив під гаслами “Львів-750″ (2006), “З часів Речі Посполитої” (2008), “З часів Гетьманщини” (2009), “Музичний Львів і спадщина Габсбурґів” (2010), “Слідами Львівської лютневої табулатури” (2011).