Фестиваль Трипільське коло в 2012 році закінчив 5-річний цикл фестивалів на яскравій ноті, поєднавши в собі всі чотири стихії: земля, вода, вогонь повітря. Саме з цими стихіями були пов’язані більшість майданчиків та подій спекотними фестивальними днями.
Креативний вхід на фестиваль – красиві різьблені ворота, котрі охороняли різьблені статуї у формі трипільських баб:
П’ятий фестиваль, як запевняють організатори, відвідала рекордна кількість людей – близько 13000, для котрих було приготовлено дві сцени, 33 тематичних майданчика та багато інших розваг, серед яких більшість була направлена на розвиток душі і тіла. Ось як ранкова зарядка по системі Белояр:
Були тут стародавня зброя та середньовічні розваги, як то стрільба з луку:
А охочі могли проїхатися верхи:
Чи створити свій власний посуд за трипільськими традиціями:
Ярмарок цього року був перенесений в іншу зону – по-ближче до лісу. Але найбільше продавців здивували неочікувані нововведення – фестивальні гроші “копи”, про які більшість дізналися лише на фестивалі, і нібито лише ними дозволялося розраховуватися на території фестивалю. Натомість, обміняти назад отримані копи не можна, що теж здивувало і розізлило більшість людей. Те, що система з місцевою валютою працювати не буде, впадало в очі відразу – продавці неохоче продавали продукцію за копи, а покупці мали переплатити 10%. Таким чином, більшість людей просто не звертали увагу на копи і розплачувалися звичайними українськими гривнями.
Ярмарок цього року був трохи меншим, ніж попередні, натомість люди не стояли по коліна в болоті, як то було 2011 року під час сезону дощів
Цікава така тваринка-талісман біля яток:
На ярмарці було помічено дві лавки з оригінальними м’якими іграшками:
І дуже багато народного вбрання та різноманітних речей:
Найбільш цікавою інсталяцією була спіраль-містерія, котра на повну почала працювати третього дня вночі під часу виступу гурту Мед Хедс. Необхідно було пройти по спіралі пів кілометра і в середині виконати обряди, пов’язані з чотирма стихіями, а потім вернутися по спіралі назад до входу. Такий не хитрий обряд бажали виконати сотні охочих. На ранок наступного дня від спіралі залишилася серцевина та каміння:
Чотири солом’яних статуї, котрі теж символізують чотири стихії. В останню ніч фестивалю було обрядове спалювання:
Але найбільше на фестивалі було музики. Вона лунала звідусіль – з майданчиків, сцен, колонок, яток, ярмарку і просто від випадкових перехожих. Не були осторонь і бабусі:
А також музиканти на цікавих етнічних інструментах:
А ввечері весь музичний епіцентр переносився до двох сцен, котрі цього року були значно більшими та якіснішими, ніж минулого. На Малій сцені виступали менш відомі широкому загалу, але дуже талановиті та енергійні виконавці. Яскраве враження залишив після себе француз поліглот Жан-Марк Лекле́рк, котрий виконував пісні на багатьох мовах світу, в тому числі й на українській, і також розмовляв з публікою українською мовою з французьким цікавим акцентом.
Велика сцена не пасла задніх. І крім концерту на другий день фестивалю відбулася грандіозна шоу-балет постановка присвячена всім чотирьом стихій. По завершенню шоу відбулося масове запускання сотень повітряних ліхтариків, котрі більше години освітлювали територію фестивалю. Впродовж двох днів хедлайнерами Головної сцени були гурти Козак Сістем, Атмасфера, Мед Хедс і Тартак: