Минулими вихідними в центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки міста Луцьк відбувся ювілейний фестиваль «Бандерштат». Вояки УПА воювали з загоном НКВД, а ветерани ділилися досвідом національно-визвольної боротьби з молодими націоналістами України та Білорусі, під звуки найпотужнішої, за роки проведення фестивалю, музичної програми.
Незмінним організатором фестивалю виступила всеукраїнська молодіжна організація «Національний Альянс». Як повідомили організатори, на ювілейний, п’ятий фестиваль їм вдалося підібрати найпотужніший за роки проведення музичний склад. Так на сцені фестивалю виступили TerraCod (Білорусь), Гапочка (Київ), Веремій (Київ), Мерва (Рівне), Андерсон (Київ), Брем Стокер (Рівне), Мартові (Вінниця), Фіолет (Луцьк), Sweetlo (Київ), R I Z U P S (Львів), Ворст (Рівне), ХУч (Львів), Камо Грядеши (Київ), CUBE (Луцьк), 4Hours (Луцьк), The Crаbs (Рівне), Широкий Лан (Калуш), Спалені Вітрила (Рівне), Етсетера (Суми), 30 паралель (Моршин). Хедлайнерами музичної програми стали гурти Тартак (Київ), Димна Суміш (Київ) та Хорта (Запоріжжя).
Окрім головної сцени фестивалю вперше на фестивалі з’явилася акустична сцена. Організувала її громадська організація «Квартира FM». Основними критеріями відбору виконавців була відсутність антиукраїнської чи антирелігійної пропаганди у текстах. Запрошенні були численні українські гурти а також декілька гуртів з Білорусії, однак через несприятливі обставини вони не змогли приїхати.
В рамках акустичної сцени провели майстер-клас з гри на акустичній та електричній гітарі, презентували етнічні та народні інструменти.
Всіх бажаючих презентувати свою поезію організатори запросили виступити на літературній сцені. Також був проведений літературний слем.
В перший день фестивалю з відвідувачами зустрівся син Романа Шухевича – Юрій Шухевич. Він розповів про свого батька, його героїчну боротьбу за національну ідею України. Після чого розповів про своє бачення сучасної політики в Україні. Не оминув згадати питання, що хвилює більшість політично активного населення в України – ув’язнення Юлії Тимошенко.
Наступного дня з молоддю зустрілися ветерани УПА, що поділилися своїми спогадами про підпілля, та боротьбу повстанців за національну ідею. Після них виступив Ігор Мазур. Він розповів про подробиці своєї участі в акції «Україна без Кучми», та про участь УНА-УНСО у військових конфліктах Придністров’я, Абхазії та Чечні. Відбулися під час фестивалю гутірки і з іншими відомими особистостями. Василь Шкляр презентував роман “Залишенець. Чорний ворон”, Микола Посівнич представив глядачам “Літопис УПА”. Про боротьбу з владою та політичними репресіями говорила Олена Білозерська та В’ячеслав Кириленко. Едуард Андрющенко розповів про подробиці запорізької «справи Сталіна» і спогади про ув’язнення.
Традиційно на фестивалі було проведено військову реконструкцію бою між загоном УПА та вояками НКВД. За легендою переважаючі сили енкаведистів оточили невеликий загін УПА. Коли в повстанців закінчилися набої, підірвали себе гранатою. Енкавидисти наглушившись з трупів, покидали їх на воза. Згодом вони увійшли в село, де знущаються із селян, вбивають господаря хати, та силоміць пригинають жінок та дітей, над трупами вбитих повстанців. Жінки плачуть, однак не впізнають нікого з убитих. Бандерівці, що сховалися у хаті, виходять із схованки та розправляються з загоном НКВД. Однак в селі є зрадник. Він розповідає енкаведистам про допомогу селян повстанцям. Новий загін вступає до села, спалює хату. В вирішальний бій вступають повстанці. У підсумку загін УПА перемагає і реконструкція завершується військовим салютом, після якого усім мертвим дозволено ожити.
Організатори оголосили про безалкогольний формат фестивалю. На території фестивального поля та наметового містечка було заборонено вживання алкогольних та слабоалкогольних напоїв, також було заборонене куріння. Однак попри всі намагання організаторів не допустити вживання алкоголю, не всі відвідувачі дотримувались правил перебування на фестивалі. Напої можна було вільно придбати в найближчих до парку магазинах. А на території фестивалю багато відвідувачів попри заборону не соромились курити.
Автор: Сергій Бобра
25 серпня 2011 в 22:51
Фото круті, особливо те, на якому дів4ина пору4 з упівцем сидить!!!!
Відповісти
Яна Reply:
березня 29, 2012 at 12:00
Зю, мені теж те фото дуже сподобалось! =)
Відповісти
26 серпня 2011 в 03:08
фестиваль без алкоголю це круто!
Українська Нація має бути здоровою, як духовно так і фізично
Відповісти
3 вересня 2011 в 00:49
ой)і я сюди потрапила))
Відповісти