Вчора на Лазурному березі Франції відкрився 64-й Канський кінофестиваль, який триватиме по 22 травня 2011 року. У конкурсну програму потрапив фільм українського режисера.
У цьому році в основну конкурсну програму потрапили 20 фільмів: Драйв (Drive) режисера Ніколаса Віндінг Рефн (Данія), Примітка (Footnote, Йоссеф Седар, Ізраїль),Харакірі. Зміряй самурая (Hara-Kiri: Death of a Samurai, Такасі Мііке, Японія), Гавр (Le Havre, Акі Каурісмякі, Фінляндія), Хлопчик на велосипеді (The Kid With The Bike, Жан-П’єр і Люк Дарденн, Бельгія), Меланхолія (Melancholia, Ларс фон Трієр, Данія), Партер (Parterre, Ален Кавальє, Франція), Шкіра, в якій я живу (The Skin That I Inhabit, Педро Альмодовар, Іспанія),Спляча красуня (Sleeping Beauty, Джулія Лі, Австралія) , Древо життя (The Tree of Life, Терренс Малік, США), Hanezu No Tsuki, Наомі Кавасе, Японія), Michael (Маркус Шляйнцер, Німеччина), Одного разу в Анатолії (Once Upon A Time in Anatolia, Нурі Більге Джейлан, Туреччина) , Polisse, Майвенн ле Беско, Франція), La source des femmes (Раду Міхайляну, Румунія), Повинно бути це місце (This Must Be The Place, Паоло Соррентіно, Італія), У нас є тато (We Have a Pope, Нанні Моретті , Італія), Ми повинні поговорити про Кевіна (We Need To Talk About Kevin, Лінн Ремзі, Великобританія) та The Artist (Мішель Хазанавічус, Франція).
Мабуть, найочікуванішою прем’єрою позаконкурсної програми вважається показ четвертої частини Піратів Карибського моря. На червоній доріжці повинні будуть з’явитись виконавці головних ролей - Джонні Депп і Пенелопа Крус.
Поза конкурсом будуть показані також фільм Бобер Джоді Фостер з Мелом Гібсоном в головній ролі, голлівудський фільм Кунг-фу панда–2, фільм про життя Ніколя СаркозіЗавоювання (La Conquete) Ксав’є Дюрінже, Боллівуд: Найбільша історія кохання (Bollywood: The Greatest Love Story Ever Told), Wu Xia Пітера Чана (Китай), Días de Gracia (Еверардо Валеріо Гоут, Мексика), Labrador (Фредерікке АСПЕК, Данія) та інші.
Програма Особливий погляд відкривається Неспокійним (Restless) Гаса Ван Сента.
У програму також увійшли: Мисливець, реж. Бакур Бакурадзе (Росія); Олена, реж. Андрій Зягінцев (Росія), Halt auf freier Strecke, реж. Андреас Дрезен (Німеччина), Hors Satan, реж. Брюно Дюмон; Martha Marcy May Marlene, реж. Шон Деркін; Les neiges du Kilimandjaro, реж. Роберт Гедігян (Франція), Skoonheid, реж. Олівер Херманус (ПАР); The day he arrives, реж. Хон Сан-Су (Південна Корея); Miss Bala, реж. Херердо Наранхо (Максика), Loverboy, реж. Каталін Мітулеску (Cătălin Mitulescu, Румунія) та інші.
Журі основного конкурсу очолить Роберт де Ніро, а журі Особливого погляду – Емір Кустуріца. Суддівство анімаційних стрічок довірили режисерові Мішелю Гондрі.
Україна в Каннах. У конкурсі короткометражних фільмів за Золоту пальмову гілку буде боротися французько-українська стрічка Крос українського режисера Марини Вроди. Ще два українські фільми – кіноальманах Закохані у Київ і стрічка ROCK’N'BALL – будуть представлені на Каннському кіноринку.
17 травня на Каннському кінофестивалі відбудеться прем’єра міжнародної версії одіозного українського кіноальманаху Мудаки. Арабески – цикл різножанрових короткометражок, присвячених епідемії соціально-культурного нігілізму, що охопила українське суспільство.
Також у рамках роботи Українського павільйону Канського фестивалю автори альманахуМудаки. Арабески представлять міжнародній аудиторії свій наступний проект Україно Гудбай. У проект увійдуть 30 короткометражок, що розповідають про масову еміграцію українців з рідної країни.
У 2010 році Золоту пальмову гілку завоював тайський режисер Апічатпонг Вірасетакул за фільм Дядечко Бунмі, який міг згадати свої минулі життя (Uncle Boonmee Who Can recall His Past Lives).