Автор: Ілля Ніколаєв
Приїхали ми у суботу в обід до Хотина. Щоб від автостанції дійти до фортеці, треба витратити хвилин 20 пішого ходу через невеличке приємне і затишне містечко – Хотин. На підході до фортеці усі дороги були заставлені автомобілями та автобусами, на яких привезли глядачів з усієї Укра ни. Це не дивно, бо афіши з рекламою фестивалю були в Чернівцях і в Хмельницькому та Тернополі.
Одразу кинулася у вічі велика кількість зовсім нефестивальної публіки. На наше питання: “де тут наметове містечко для гостей?” ніхто не дав чіткої відповіді, навіть співробітники МВС, які забезпечували порядок на фесті. Тільки після дзвінка нашим знайомим з Франківська, які приїхали як учасники показувати фаєр-шоу, ми зрозуміли куди необхідно передислокуватися. Наметове містечко було за межами укріплювальних споруд фортеці в 30хв ходи від місця основних подій, недалеко від Дністра.
В містечку був душ, біотуалети і дрова, але щоб в ньому жити, людині за ніч необхідно було заплатити 30 грн! Ніде ні на якому фестивалі таких здирницьких цін я не памятаю! Тому ми вирішили поставити намети прям під мурами за територією фортеці. Разом з нами було ще близько 15 наметів. Це місце виявилося дуже зручним тим, що до ристалища було 5 хв пішки, поруч джерело з водою, ліс з дровами та магазин – все це абсолютно безкоштовно. Місцеві своїми візитами не турбували.
Також таємними ходами можна було безкоштовно потрапити на сам фестиваль, цією нагодою ми також скористалися).
Ну а тепер пару слів про фест.
На фестивалі такого формату я і мої друзі були вперше, тому вражень вистачає. Ну, по-перше дуже вдало вибрана місцевість – Хотинська фортеця своїм потужним виглядом додавала атмосферу справжнього середньовіччя! По-друге, лицарі та інші учасники могли вільно переміщуватися серед гостей, з ними можна було спілкуватися і фотографуватися. По-третє, була сонячна приємна погода.
Основні події фестивалю відбувалися на ристалищі – майданчику, де проводилися бої. Я нав ть не очікував, що учасники будуть настільки віддано і по-справжньому битися. Удари наносили один по одному на повну силу, у хід йшли не тільки меч та щити, а ще й ноги і кулаки. Під час боїв лицарі неодноразово своїми могутніми тілами у латах проломлювали огорожу ристалища і влітали у натовп глядачів. Так і моменти були дуже небезпечними, але вони додавали більше емоцій та видовищності. Змагалися учасники чотирьох країн: Росії, України, Білорусі та Польші. Відбувалися одиночні бої 1на1, групові 5 на 5 і масові 21 на 21. Найбільш переконливо виглядали росіяни, на їхньому рахунку було більше перемог, ніж у суперників. Наша збірна, на мою думку, заслуговувала на друге місце, далі білоруси і поляки. Шкода, що ми пропустили останній день, де відбувалися фінали усіх поєдинків, тому переможці, нажаль, мені невідомі. Приємно було, що музичний супровід відповідав настрою фестивалю, адже грала музика Металліки, Арії, Найтвіша та ін. Публіка була досить активною та завзято пітримувала наших лицарів. Але все пройшло в досить дружній атмосфері, гостей зустрічали оплесками та бурхливо реагували на запеклі поєдинки. Окрім лицарських боїв, у фортеці проводилися майстер-класи з середньовічних танців, відбувалися імпровізовані вистави, народ міг спробувати із зав’язаними очима битися подушками, стріляти з луків та дути в горни. Порадували не високі ціни на пиво – 5 грн за 0,5л. Ввечері, після боїв, проходили фаєр-шоу та виступи етно-рок-фолк груп, але ажіотажу вони не викликали, бо основна маса людей на бусах і машинах на ніч їхала додому, а адекватні люди йшли засвітло до своїх наметів, адже вночі по крутих схилах Дністра не дуже комфортно персуватися.
Загалом, фестиваль викликав позитивні враження. Шкода, що для фестивальщиків не було створено належних умов, от в цьому, вважаю, великий мінус.
5 травня 2010
Мітки: Битва націй
6 травня 2010 в 22:13
Чудово написано і сфотографовано! Дякую за гарний звіт
Відповісти
8 травня 2010 в 16:36
дуже Гарно описав, передав той колорит . ті емоціЇ, якщо можеш скинути ше більше Фот, буду вдячний)
Відповісти
8 травня 2010 в 19:40
ось тут в контакті у моєї дівчини більше фоток, бо сам в цій соцмережі я не зареєстрований))
Відповісти
11 травня 2010 в 22:32
Привіт!! Я теж там був мед пиво пив ))). Що до останнього дня, скажу що було не так цікаво, тим паче що програма скоротилась. Квитки купили десь близько 3 – години і попали на фінальну битву 21 на 21. щоправда о 15-00 якщо не помиляюсь мала початися битва 5 на 5 а потім десь о 17 битва 21 на 21 до 19 ї, а далі ще договірні богурти ( прості бої не на рахунок ). Ми були сильно розстроїні. щоправда подивившись трішки бій зрозуміли що вже 4 дні вони так рубаються не по дитячому, само собою половина побитих і вимучених боями, правда і тих 2 ох годинних вражень від боїв було достатньо, оскільки мечами і сокирами валили зі всього маху. Я був свідком того як якомусь поляку сокирою з 1,5 палкою (незнаю я вона правильно називається) пробили кольчугу коло шиї, там та сокира і застряла. Ще би трішки і небуло б у нього голови. До речі були на фесті з дітками, і ночували в наметі, щоправда не в наметовому містечку а коло нього, і задурно. Воду брали в людей, картоплю і сало там же, в бонус отримали 3 літри помідор маринованих. Короче за 25 грн получився плотний сніданок котрий переріс в обід.
Короче було супер. Забув додати ми по ходу відвідали і замок в камянці. Одним словом Є в нас шо подивитись, щоправда все якось дуже в нас не організовано. Бракує парковок, жахливі умови в обслуговуванні, якось воно все не належньому рівні.
Відповісти
11 травня 2010 в 23:06
забув сказати що перемогли росіяни, вони реально були сильніші. Відчувалась якась більша згуртованість і мені здається то в більшій мірі заслуга капітана
Відповісти
12 травня 2010 в 17:12
Нарешті Іллі далі пофотографувати
Дякую за звіт!Не була, нажаль, але ніби одною ногою побувала
Відповісти
19 березня 2011 в 13:45
[...] Звіт з попередньої Битви націй Цікаво? Поділись цією новиною з друзями: Ви можете знайти нас тут: 19 березня 2011 Мітки: Битва націй [...]