11-13 вересня у селищі Ворохта, що у Івано-Франківській області, поряд з комплексом трамплінів проходитиме фестиваль сучасної культури буття – «Свято грибів у Ворохті». Організатори переконують: це стане новим форматом фестивалю в Україні, поєднавши багато мистецьких напрямків. Метою події є впровадження нового рівня культури буття людей.
Основні події фестивалю, відбуваються на території бази відпочинку “Авангард” – внизу, поряд з трамплінами та нагорі. Внизу розташуються жива сцена, польові кухні, театр, ярмарок, спортивні розваги, майстерні, наметове містечко. Зверху буде космічна сцена, кінотеатр, чайна і також наметове містечко.
Оце прес-реліз без змін
Біля космічної сцени вегетаріанське кафе “Грибоєдов” нагодує смачно і корисно, а Чарівна Чайна почастує справжніми китайськими чаями з дотриманням церемоніальних вимог. В п’ятницю проходитиме реєстрація всіх бажаючих на суботній ранковий похід за грибами з місцевими грибниками. В горах вже пройшли дощі – тому від грибів нікуди не подітись До приходу грибників вже працюватимуть 2 польові кухні, де місцеві та запрошені кулінари змагатимуться у тонкощах приготування грибів та страв із ними. Гості фестивалю визначать переможців і зможуть викупити найліпші рецепти. Для дітей та охочих буде можливість пограти у теренову гру-квест – пошук грибів наввипередки і отримати призи. Також можна буде організувати екскурсії на Говерлу – найвищу точку Карпат та гірськими селами у Верховину (можна буде навідати мольфара Михайла Нечая). Поза тим діятиме ярмарок антикваріату, етнічного одягу, гуцульських ремесел, картин та сувенірів від майстрів з усієї України; демонструватимуть свою майстерність ковалі, гончарі та різьбярі. Арт-галерея Просто Неба представить роботи молодих українських художників та фотографів, а графіті-команди розмалюють трампліни та об’єкти місцевої архітектури. Вогняний театр запросить до польової лазні та покаже фаєр-шоу.
Також відбудеться кастинг моделей і показ мод від провідних українських дизайнерів, можна буде пострибати на батуті, переправитись альпіністом через Прут, спробувати себе в ролі канатохідця. Якщо влада дасть дозвіл – пострибаємо з банджо з австрійського залізничного віадуку! Веселі фокусники та міми розважатимуть аудиторію на ярмарку, хіромант розтлумачить знаки вашої руки, а чарівна чаклунка розкладе Таро. Майстри Київської Русі влаштують показовий виступ з фехтування. Діятиме кінотеатр/відеоарт/відпочинок в гамаках, та космічна обсерваторія – зоряне небо в телескоп. Крім цього проходитимуть показові виступи, майстерні та духовні практики – гуцульські танці, аркан, бойовий гопак, йога, тантра, тай-цзи, цигун, суфійські кружіння, африканські танці та багато іншого. Космогонічну виставу “Аз” привезе театр Києво-Могилянської Академії під керівництвом режисера Андрія Приходька. Ходулісти театру стануть живими грибами, що блукатимуть фестивалем та розважатимуть публіку.
Жива та космічна сцени
В п’ятницю, 11 вересня на космічній сцені проходитиме семінар з живопису, виступ суфійського театру «Субандала» та фаєр-шоу від театру вогню «Руки Ра». В суботу ввечері всі зберуться на сумісний виступ Yuray Atom, Key Hedera і Subandala на космічній сцені – передовий електронний звук, африканські танці, суфійські кружіння та барабанне шоу на одній сцені. Після того розпочинається живий акустичний концерт – Тріо “Петровичі”, Яна Шпачинська (ЧеЧе), Звучі Дочі, Очеретяний Кіт, Бурдон, Віранда, Руни, Пропала Грамота, ТопорОркестра, Dj Binghi. Ранок і день третього дня присвячені об’єднанню людей в просторі духовних практик. Йога, тантра, ци-гун, суфійські кружіння, горловий спів, африканські танці, казкотерапія запросять вас з’єднатися разом і утворити єдину, чисту і сильну колективну свідомість, здатну сформувати світ таким, як захоче кожен із нас.
Харчування та проживання
На фестивалі діятимуть 2 польові кухні поряд з живою сценою, а також вегетаріанське кафе «Грибоєдов» біля космічної сцени. Попити справжнього китайського чаю можна буде нагорі в «Чарівній Чайні», місці, звільненому від вживання тютюну та алкоголю. Щодо напоїв – фестиваль має за мету утримати високий вібраційний рівень події, тому ми вирішили уникнути пива. Свято осіннє, тому основним напоєм фестивалю буде глінтвейн, який продаватиметься недорого, буде смачним, гарячим, і представленим у широкому асортименті смаків, кольорів та форм. Також бджолярі обіцяють наварити море медовухи, а художники – креативні коктейлі з міцних напоїв та пунш.
Для проживання будуть розбиті 2 наметові містечка – на в’їзді у Ворохту, біля річки Прут, та нагорі, біля колиби «Гуцулочка». Крім цього у Ворохті на високому рівні розвинений зелений туризм і за досить помірну плату можна зняти пристойне житло з усіма необхідними вигодами в приватному секторі. Вибагливі зможуть поселитись в комфортабельних готелях, котрих у Ворохті, як місті-курорті, достатньо. Інфоцентр збере інформацію від місцевих і безкоштовно підбере будь-який варіант.
Для автотуристів діятиме паркінг під охороною.
Доїхати до Ворохти можна потягом зі Львова «Львів-Рахів» чи дизелем «Івано-Франківськ-Рахів», або маршрутками зі Львова та Франківська, що йдуть до Ворохти або Верховини.
ВХІД НА ФЕСТИВАЛЬ – БЕЗКОШТОВНИЙ
Більш детальна інформація про фестиваль «Свято грибів у Ворохті» – на сайті: www.vorohtafest.info